شرایط و قوانین استفاده از خدمات ظریف بار

 1. مقدمه
1-1- شرایط ذیل به‌عنوان یک قرارداد الزام‌آور بر روابط بین کاربران و ظریف بار حاکم خواهد بود. بر این اساس، ضروری است پیش از استفاده از خدمات ظریف بار، این شروط را به‌دقت مطالعه فرمایید. استفاده از خدمات مذکور به‌منزله‌ی قبول تمامی شرایط ذیل است و هرگونه ادعا یا اعتراض آتی در این خصوص را بلااعتبار می‌‌نماید چرا که سرویس هایی که توسط ظریف بار به مشتریان ارائه می شود تابع همین قوانین و مقررات است و قبل از ثبت سفارش، خواندن این صفحه به مشتری کمک می کند تا به جواب بسیاری از سوالات خود دست پیدا کند.

۱-۲- مفاد قوانین و مقررات ظریف بار به منزله توافق قراردادی میان ظریف بار و مشتری است و هرگونه ادعای ناآگاهی از قوانین و مقررات ظریف بار از سوی مشتری غیر قابل قبول است.

 1. تعاریف و اصطلاحات
۲-۱- ظریف بار : منظور، شرکت ایده پردازان نوین ظریف بار به شناسه ملی ۱۴۰۰۸۹۶۸۰۷۰ است به عنوان مالک تجاری ظریف بار که از طریق سایت www.barbaritehran.net و نرم ­افزارهای مربوط به آن(در کافه بازار و …)، ارائه خدمات به مشتریان می ­نماید. کلیه پیامک های خدماتی ارسالی برای مشتریان از سمت ظریف بار با شماره۱۰۰۰۷۰۰۰۷۰۰۲۲۲۲ و ۵۰۰۰۹۰۲۱۳۱۲۶ و شماره اینترنتی (واتساپ) ۰۹۳۳۸۹۳۱۷۵۱ ارسال می گردد.

۲-۲- مشتری : شخص حقیقی یا حقوقی است که پس از مطالعه تمام و کمال قوانین و مقررات ظریف بار، مندرج در این صفحه به نشانی www.barbaritehran.net/terms-and-conditions و ثبت نام در وب سایت ظریف بار یا نصب نرم افزار ظریف بار بر روی گوشی تلفن همراه یا تبلت، مجاز به استفاده از خدمات ظریف بار خواهد بود.

۲-۳- راننده : شخصی که پس از انعقاد قرارداد با ظریف بار و نصب نرم افزار ظریف بار، اقدام به دریافت درخواست مشتری و ارائه خدمت به آن­ها می نماید.

۲-۴- نیرو : نیرو شامل نیرو فنی، نیرو بسته بندی و نیرو چیدمان می شود که در ادامه هر کدام به صورت مجزا، تعریف شده­ اند:
 • ۲-۴-۱- نیروی فنی : فردی است که پس از دریافت درخواست مشتری در سایت یا فردی است که پس از دریافت درخواست مشتری در سایت یا نرم افزار ظریف بار همزمان یا قبل یا بعد از اسباب کشی نسبت به انجام کارهای فنی از قبیل باز کردن وسایل (۳ ساعت) یا بستن وسایل (۳ ساعت)، لوستر و ماشین لباسشویی و ظرفشویی و پرده و ... (تا ۸ قلم) زیر نظر و طبق دستورات کاربر مشتری و در چارچوب قوانین و مقررات ظریف بار اقدام می کند. به مدت ۳ ساعت و بعد از ۳ ساعت به ازای هر ساعت یک سوم مبلغ کل به هزینه اضافه میشود.
  تبصره: مشتری اقرار می نماید انجام کارهای فنی ساختمان شامل سیستم های گرمایش و سرمایش، چینی آلات بهداشتی و … در حیطه وظایف نیروی فنی نمی باشد.
 • ۲-۴-۲- نیرو بسته بندی : فردی است که پس از دریافت درخواست مشتری در سایت یا نرم افزار ظریف بار و قبل از جابجایی اثاثیه اقدام به بسته بندی اثاثیه زیر نظر مشتری می نماید(تامین و هزینه لوازم بسته بندی، کارتن و ... بر عهده مشتری می باشد).این خدمت به مدت ۳ ساعت و بعد از ۳ ساعت به ازای هر ساعت اضافه یک سوم مبلغ کل به هزینه اضافه می شود.
 • ۲-۴-۳- نیرو چیدمان : فردی است که پس از دریافت درخواست مشتری در سایت یا نرم افزار ظریف بار و بعد از اسباب کشی اقدام به چیدمان اثاثیه تحت نظارت مشتری و طبق دستورات وی می نماید. این خدمت به مدت ۳ ساعت و بعد از ۳ ساعت به ازای هر ساعت اضافه یک سوم مبلغ کل به هزینه اضافه میشود.
2-5- کاربر : هر شخصی اعم از مشتری، راننده، نیرو یا هر شخص دیگری که سایت ظریف بار را باز نماید حتی اگر در آن ثبت نام ننموده باشد یا نرم افزار ظریف بار را صرفاً نصب کرده باشد.

۲-۶- حساب کاربری : فضای اختصاصی در سایت یا نرم افزار ظریف بار که پس از ثبت نام و ورود به سایت یا نرم افزار به مشتری اختصاص داده می شود.

۲-۷- اعتبار حساب کاربری مشتری: مبلغی که در حساب کاربری مشتری به یکی از دو روش ذیل تامین شده است:
 • مبلغی که مشتری در حساب کاربری واریز نموده تا با پرداخت آنلاین از خدمات ظریف بار بهره مند گردد. امکان بازپس گرفتن این وجه توسط مشتری، بعد از اعلام درخواست از جانب وی و کسر بدهی­های احتمالی مشتری، امکان پذیر است.
 • اعتباری که به صورت کد تخفیف برای مشتری ارسال می شود. این اعتبار فقط مختص مشتری می باشد که کد تخفیف برایش ارسال شده است و به هیچ وجه، قابل انتقال به حساب کاربری دیگری نخواهد بود. مدت این اعتبار، توسط ظریف بار مشخص شده و در همان زمان تعیین شده فقط برای استفاده از خدمات ارائه شده توسط ظریف بار، قابل استفاده است و امکان دریافت این اعتبار به صورت نقد وجود ندارد.
۲-۸- درخواست : عبارتند از درخواست حمل مرسوله/بار یا اسباب منزل که توسط کاربر مشتری در سامانه ظریف بار جهت دریافت خدمات ثبت می گردد. لازم به ذکر است درخواست مذکور شامل انتخاب نوع خدمات، آدرس مبدا و مقصد (با لوکیشن و آدرس پستی صحیح و دقیق)، شیوه پرداخت هزینه خدمات (به صورت نقدی یا اعتباری، در مبدا یا مقصد) می باشد.

 1. خدمات و نحوه ارائه آن
3-1- خدماتی که در ظریف بار ارائه می­شود به شرح ذیل است:
 1. اسباب کشی : کاربر مشتری جزییات درخواست خود را به صورت دقیق در سایت و یا برنامه ظریف بار(بعد از رویت قیمت) ثبت نموده و کاربر راننده بعد از رویت سفارش و مبلغ، قبول درخواست آن را انجام میدهد. درخواست مشتری صرفا برای یک نوبت بارگیری و یک نوبت تخلیه می باشد. چنانچه کاربر مشتری بعضی از اقلام مشمول هزینه مثل یخچال ساید، بوفه و ... و یا اطلاعات را درست وارد نکرده باشد درخواست پس از اطلاع دادن به مشتری ویرایش شده و رقم فاکتور توسط کاربر مشتری یا پشتیبانی ظریف بار اصلاح می گردد.
 2. اسباب کشی و باربری با وانت سنگین(نیسان) یا وانت سبک : کاربر مشتری جزییات درخواست خود را به صورت دقیق در سایت و یا برنامه ظریف بار(بعد از رویت قیمت) ثبت نموده و کاربر راننده بعد از رویت سفارش و مبلغ، قبول درخواست آن را انجام میدهد. این درخواست برای یک بارگیری و یک تخلیه میباشد. چنانچه کاربر مشتری بعضی از اقلام مشمول هزینه مثل یخچال ساید و بوفه و ... و یا اطلاعات را درست وارد نکرده باشد درخواست پس از اطلاع دادن به مشتری ویرایش شده و رقم فاکتور توسط کاربر مشتری یا پشتیبانی ظریف بار اصلاح میگردد.
 3. خدمات نیروها : خدمات نیروها شامل نیروی بسته بندی، چیدمان و فنی میباشد که کاربر مشتری طبق نیاز، درخواست خود را ثبت و از این خدمات استفاده می نماید، سقف مدت زمان ارائه خدمات نیروها سه ساعت بوده و چنانچه به هر دلیلی از دلائل، ساعت سفارش از ۳ ساعت بیشتر گردد مبلغ ساعت اضافه توسط سیستم به فاکتور اضافه میشود.
۳-۲- ظریف بار مستقیماً هیچ یک از خدمات فوق الذکر را ارائه نمی نماید، بلکه تنها ایجاد کننده پل ارتباطی بین مشتری و نیروی یا راننده جهت تسهیل در ارائه و دریافت خدمات است. برای مثال در خصوص خدمت اسباب کشی و باربری، ظریف بار متصدی امر اسباب کشی و باربری نمی باشد و صرفا درخواست­های باربری و اسباب کشی مشتری که تلفنی، از طریق سایت ظریف بار یا از طریق نرم افزار ظریف بار ثبت نموده است را از طریق نرم افزار ظریف بار به راننده اطلاع می­دهد.

۳-۳- هر خدمتی که از طریق ظریف بار معرفی و انجام می گردد یک قرارداد مستقل ما بین مشتری درخواست­ دهنده سفارش و نیرو یا راننده قبول­ کننده سفارش بوده و خدمات ظریف بار تنها زمینه ساز انعقاد این قرارداد میان مشتری و راننده یا نیرو است، و به همین دلیل ظریف بار هیچگونه فاکتور رسمی را به مشتری نمی تواند ارائه نماید و چنانچه مشتری نیاز به فاکتور رسمی داشته باشد باید از راننده یا نیرو بخواهد که همراه خود فاکتور رسمی داشته باشند.

۳-۴- با توجه به بندهای فوق، ظریف بار هیچگونه مسئولیت و تعهد مالی، حقوقی و کیفری نسبت به حوادث، خسارات و نیز هرگونه جرم ارتکابی از قبیل سرقت، تخریب و … که در حین انجام درخواست ارسالی جهت حمل اثاثیه و بار، چیدمان اثاثیه، بسته بندی آن، خدمات فنی که توسط کاربران راننده و یا نیروها رخ می دهد را نخواهد داشت. کاربر مشتری بدین وسیله حق طرح هرگونه ادعایی در این خصوص را از خود سلب و ساقط نمود.

۳-۵- فاصله ی بین قبول درخواست و ارائه خدمات از جانب راننده و نیرو حدوداً یک ساعت می باشد. نیرو یا راننده میان پذیرش درخواست خدمات یا رد آن مخیر است.

۳-۶- در صورت درخواست خدمات از جانب مشتری و قبول آن از جانب راننده یا نیرو، مشتری می­تواند پیش از سررسید زمان دریافت خدمات که از جانب خودش مشخص شده سفارش خود را لغو کرده یا زمان آن را تغییر دهد.

۳-۷- چنانچه پس از رسیدن ماشین باربری به مبدا مشخص شده، مشتری اقدام به لغو درخواست نماید مکلف است یک سوم هزینه ی ماشین و نیروهای سفارش خود را بپردازد. در مورد درخواست های نیروی هزینه ی ایاب و ذهاب نیز علاوه بر یک سوم هزینه ی کل محاسبه و اخذ خواهد شد. این پرداخت به این دلیل است که راننده یا نیرو که درخواست خدمت مشتری را پذیرفته در وقت باقیمانده امکان دریافت درخواست جدید نخواهد داشت و این امر ضرر و زیان مالی برای وی به همراه خواهد داشت.

۳-۸- مشتری برای لغو یا تغییر زمان سفارش خود، می بایست با راننده یا نیرو تخصیص یافته به وی، تماس بگیرد.

 1. مقررات مربوط به هزینه ارائه خدمات
۴-۱- هزینه دریافت خدمات به یکی از طرق پیش بینی شده ذیل توسط مشتری پرداخت می شود:
 • ۴-۱-۱- پرداخت آنلاین به ظریف بار.
 • ۴-۱-۲- پرداخت نقدی به راننده.
۴-۲- هزینه حمل بار از طریق سایت یا نرم افزار ظریف بار با توجه به درخواست مشتری محاسبه و به مشتری اعلام می شود. نوع بار و فاصله مبدا و مقصد و سایر موارد از جمله معطلی در تعیین هزینه دخیل خواهد بود. مشاهده پیش فاکتور توسط مشتری و ارسال درخواست از جانب مشتری به منزله قبول هزینه است.
۴-۳- هزینه راننده ، نیرو بسته بندی، چیدمان و فنی هر یک به صورت مجزا خواهد بود که بوسیله سایت و نرم افزار ظریف بار همزمان با ارسال درخواست خدمت به مشتری و نیرو نمایش داده خواهد شد.
۴-۴- در خدمت اسباب کشی در صورت درخواست مشتری حین ثبت سفارش راننده یک نفر نیرو محاسبه می شود و حق الزحمه او به مانند یک نیرو محاسبه میشود و همچنین راننده امر بارچینی را که شامل پتو پیچ کردن،لبه بندی کردن و طناب پیچ کردن برای جلوگیر از جایجایی وسایل در ماشین حمل بار بر عهده دارد و همچنین وظیفه محافظت از بار ، هنگام بارگیری و تخلیه ، به عهده راننده خواهد بود.
۴-۵- انجام کارهای مربوط به باز و بستن درب های یخچال ساید بای ساید، نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی و لباسشویی و ... جزو کارهای فنی می باشد ( جزو اموری است که خارج از موضوع این قرارداد می باشد و بدیهی است که تیم باربری و راننده در خصوص موارد فوق مسئولیتی ندارند). به همین خاطر در صورت تمایل کاربر به ارائه این خدمات از سوی کاربر مشتری از سمت راننده یا تیم نیروها، هزینه جداگانه در فاکتور لحاظ می گردد.
۴-۶- پس از مشاهده هزینه دریافت خدمت از جانب مشتری و ارسال درخواست خدمات، مشتری نمی تواند به میزان هزینه ی خدمات اعتراض کند یا اینکه پس از پرداخت، تقاضای استرداد مبلغ پرداختی را خارج از شرایط مذکور در این قرارداد بنماید.
۴-۷- در صورتی که مشتری به هر علت از جمله به خاطر اشکالات فنی، ارتباطی، قطع شبکه تلفن همراه، بروز نقص در سایت یا نرم افزار ظریف بار و غیره نتواند هزینه خدماتی که دریافت کرده است را پرداخت کند، ظریف بار مجاز خواهد بود که این هزینه را از اعتبار مشتری نزد ظریف بار کسر یا مبلغ آن را از نامبرده به صورت نقدی دریافت کند و مشتری حق طرح هرگونه اعتراضی در این خصوص را از خود سلب و ساقط نمود.
۴-۸- راننده یا نیرو، تحت هیچ شرایطی و به هیچ عنوان حق دریافت هزینه ای مازاد بر هزینه اعلامی نرم افزار ظریف بار را نخواهند داشت و در صورت بروز هرگونه مشکلی خارج از پیش بینی نرم افزار مانند پیاده روی (تا ۲۰ متر پیاده روی محسوب نمی شود و از ۲۰ متر به بالا با اطلاع مشتری و راننده به صورت سیستمی و بدون کسر ۲۰ متر مبلغ پیاده روی اضافه میگردد) و منظور از پیاده روی فاصله بین وسیله نقلیه بارگیر تا باکس راه پله محل بارگیری میباشد) و … کاربر راننده یا نیرو مکلف است مراتب را فقط به پشتیبانی ظریف بار اطلاع دهد.
۴-۹- چنانچه مشتری درخواست جابجایی وسایل و اشیایی از قبیل پیانو دیجیتال، بوفه یا کمد و کتابخانه با عرض بیشتر از ۷۰ سانتی متر یا ۵۰ کیلو گرم به بالا، یخچال ساید بای ساید (۱۸ فوت به بالا) یا عرض بالاتر از ۷۰ سانتی متر، میز ناهار خوری شش نفره و به بالا، تردمیل یا هرگونه وسایل ورزشی خانگی، کاناپه تخت خواب شو، گاوصندوق تا ۲۵۰ کیلوگرم یا وسیله هایی با وزن بیش از ۱۰۰ کیلوگرم نماید، مستلزم پرداخت هزینه مازاد خواهد بود که مشتری می بایست هنگام ثبت درخواست در سایت یا نرم افزار ظریف بار یا بصورت تلفنی موارد مذکور را قید، شبیه سازی یا اعلام نماید.

 • ۵. حقوق و تعهدات کاربر مشتری
۵-۱- هر مشتری، مجاز به داشتن فقط یک حساب کاربری در سایت یا نرم افزار ظریف بار است.
۵-۲- چنانچه مشتری اطلاعات خود را در موقع ثبت نام یا بعد از ثبت نام ناصحیح و خلاف واقع اظهار نماید عواقب آن بر عهده ی خود او خواهد بود و هر گونه پاسخگویی فقط به شخص ثبت نام شده صورت خواهد گرفت.
۵-۳- مسئولیت حفظ و نگهداری نام کاربری و رمز عبوری که توسط سامانه ی پیام کوتاه از طرف ظریف بار ارسال می شود یا توسط مشتری تعیین می­شود بر عهده مشتری بوده و در صورت سرقت یا مفقود شدن، مشتری موظف است موضوع را فوراً با ظریف بار در میان بگذارد؛ در غیر این صورت، عواقب هرگونه سوء استفاده اشخاص ثالث از حساب کاربری بر عهده مشتری ای که صاحب حساب کاربری است خواهد بود.
۵-۴- مشتری با ایجاد حساب کاربری اقرار می کند که تمام پیام ها و درخواست هایی که از طرف آن حساب کاربری ارسال می شود منتسب به خود اوست و در نتیجه، مشتری حق هرگونه اعتراض یا ادعای آتی (مبنی بر انکار، تردید یا جعل داده ی پیام های ارسالی) را از خویش سلب و ساقط می نماید.
۵-۵- هرگونه استفاده از نام، علامت تجاری و اعتبار تجاری ظریف بار در هرجا از قبیل وب­سایت متعلق به مشتری یا شخص ثالث یا درج روی وسایل نقلیه بدون کسب اجازه از طرف ظریف بار، ممنوع بوده و در صورت وقوع، ظریف بار حق پیگیری موضوع از مراجع صالح قضایی برای خود محفوظ می داند.
۵-۶- مشتری متعهد است در استفاده از خدمات ظریف بار تمامی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران را رعایت کند، سایت و نرم افزار ظریف بار را برای اهداف مشروع به کار گیرد و در همه حال، مرتکب رفتاری نشود که اعتبار ظریف بار را خدشه دار نماید.
۵-۷- مشتری می بایست شخصا همزمان با بارگیری و تخلیه بار در مبدا و مقصد حضور داشته و اقدام به تحویل بار و دریافت آن از راننده نمایید؛ در غیر اینصورت و در صورت عدم حضور مشتری در مبدا بارگیری و در صورت عدم حضور در مقصد باید کتباً نام شخصی را به نمایندگی از خود در مبدا و یا مقصد به کاربر راننده معرفی نماید و در صورت عدم حضور نماینده یا مشتری در مبدا یا مقصد، بارگیری یا تخلیه تا حضور یکی از آن­ها متوقف خواهد شد و چنانچه به اصرار مشتری بار توسط راننده تخلیه و تحویل شود تمام مسئولیت آن بر عهده مشتری و راننده خواهد بود. در این حالت هزینه ساعات توقف ماشین، توسط سیستم محاسبه شده که پرداخت آن بعد از هماهنگی با واحد پشتیبانی ظریف بار بر عهده مشتری است. در صورت عدم همکاری مشتری در پرداخت این هزینه، ظریف بار مختار است آن را از اعتبار حساب کاربری مشتری کسر نماید و در صورت کافی نبودن یا عدم وجود اعتبار، ظریف بار می­تواند از هر مسیر قانونی دیگری برای دریافت این مبلغ، اقدام نماید.
۵-۸- حکم ماده فوق در خصوص سایر خدمات ظریف بار از قبیل نیرویی و... جاری است و مشتری باید در زمانی که خود مشخص کرده در محل حضور یابد در غیر این صورت مشمول ضمانت اجرای بند فوق خواهد بود.
تبصره: نماینده مشتری کلیه حقوق و تکالیف مشتری را به نیابت از وی خواهد داشت و امضا وی نافذ و موثر در امر تحویل بار خواهد بود.
۵-۹- در خصوص کلیه خدمات ظریف بار، در صورت عدم حضور مشتری یا نماینده وی در محل و زمان تعیین شده از جانب مشتری اگر این تاخیر بیش از نیم ساعت زمان ببرد به منزله انصراف مشتری از دریافت خدمت است و همچنین در صورت عدم حضور مشتری یا نماینده وی در مقصد تعیین شده، بار به مبدا مرجوع و به وی تحویل می گردد و در این حالت سفارش انجام شده محسوب می گردد.
۵-۱۰- مشتری متعهد است در هنگام انتخاب هر کدام از خدمات ظریف بار مجموع وزن و حجم باری که درخواست حمل آن را در نرم افزار یا سایت ظریف بار دارد مطابق با استاندارد های هر ماشین که پشت کارت ماشین قید شده است عمل نماید. در غیر این صورت، حمل بار بيش از حد مجاز تعیین شده برای کاربر راننده ممنوع بوده و در صورت انجام سفارش در این فرض ظریف بار هیچگونه مسئولیتی در خصوص عواقب آن نخواهد داشت.
۵-۱۱- در صورتی که در هر بخش از سایت یا نرم افزار ظریف بار، جهت ارائه خدمات توضیحاتی درج شده باشد مشتری مکلف به رعایت آن توضیحات است و توضیحات مذکور به منزله جزء لاینفک قرارداد حاضر خواهد بود. هرگونه تعارض بین مفاد صفحه قوانین و مقررات و توضیحات درج شده در هنگام ثبت سفارش، اصل بر رعایت توضیحات درج شده در هنگام ثبت سفارش است.
۵-۱۲- ثبت نام در سایت یا نرم افزار ظریف بار برای اشخاص حقیقی و حقوقی با شرایط ذیل امکان پذیر است:
 • برای اشخاص حقیقی، داشتن ۱۸ سال تمام اجباری است.
 • برای اشخاص حقوقی، دارنده یا دارندگان حق امضای شرکت به عنوان نماینده یا نمایندگان شرکت، اقدام به ایجاد حساب کاربری به نام شرکت می نماید و می بایست اطلاعات شرکت از قبیل نام کامل شرکت، شماره ی ثبت و شناسه ی ملی شرکت را در کنار مشخصات نماینده یا نمایندگان شرکت در سایت یا نرم افزار ظریف بار تکمیل یا به پشتیبانی اعلام نمایند.


۵-۱۳- کاربر مشتری می پذیرد مسئولیت کلیه ی درخواست های ارسالی و یا تمامی فعالیت هایی که در حساب کاربری انجام می شود ، فقط به عهده ی صاحب حساب کاربری می باشد و چنانچه کاربران متوجه استفاده ی شخص ثالث از حساب کاربری خود شوند و یا ظن به آن پیدا کنند باید مراتب را به کارشناسان پشتیبانی شرکت ظریف بار اطلاع داده و اقدام به تغییر رمز عبور نمایند.
۵-۱4- کاربر مشتری باید پیش از تحویل بار/مرسوله به کاربر راننده یا بارگیری اسباب منزل در ماشین کاربر راننده، شماره پلاک وسیله نقلیه، مشخصات ظاهری و سایر اطلاعات کاربر راننده و نیروهای اعلامی مندرج در سامانه را با فردی که جهت تحویل مرسوله /بار یا اسباب منزل مراجعه نموده، مطابقت دهد و در صورت عدم تطبیق اطلاعات درج شده با کاربر راننده یا نیروهای، از تحویل یا بار زدن اسباب منزل خودداری نموده و مراتب را سریعاً به ظریف بار و در صورت لزوم به مراجع قضایی اعلام نماید. بدیهی است مسئولیت تحویل یا بار زدن اسباب منزل به فردی غیر از کاربر راننده و نیروهای معرفی شده در سامانه ظریف بار، با کاربر مشتری می باشد و ظریف بار هیچگونه مسئولیتی در این زمینه ندارد.
۵-۱۵- کاربر مشتری نباید خارج از سامانه ظریف بار و بدون ثبت درخواست حمل، با رانندگان ظریف بار جهت انجام درخواست و جابجایی مرسوله/بار یا اسباب منزل توافق نماید. لازم به ذکر است ظریف بار نسبت به سفرهای صورت گرفته و توافقات خارج از سامانه ظریف بار هیچگونه مسئولیتی ندارد.

 1. حقوق و تعهدات ظریف بار
۶-۱- ظریف بار خود را متعهد به رعایت کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از مصرف کنندگان می­داند.
۶-۲- دریافت هرگونه مبلغ مازاد بر هزینه اعلام شده در سایت یا نرم افزار ظریف بار از مشتری ممنوع بوده و چنانچه هر راننده یا نیرو، اقدام به اخذ مبلغ اضافه بیش از آنچه در سایت یا نرم افزار ظریف بار اعلام می شود نمایند، مشتری باید مراتب را قبل از پرداخت هرگونه مبلغ اضافی به ظریف بار اطلاع دهد و ظریف بار خود را متعهد می داند در این خصوص با راننده یا نیرو خاطی در حدود قرارداد منعقده برخورد لازم را داشته باشد. اما در صورت پرداخت مبلغی مازاد، تحت هر عنوانی بدون هماهنگی با ظریف بار، ظریف بار در قبال آن مسئولیتی نخواهد داشت.
۶-۳- اطلاعاتی که بعد از ثبت سفارش در سایت یا نرم افزار ظریف بار نمایش داده می شود صرفاً برای دریافت خدمات ظریف بار باید استفاده شود. لذا در صورتی که از این اطلاعات برای مقاصد دیگری از جمله ایجاد مزاحمت برای مشتریان یا لطمه به اعتبار تجاری ظریف بار استفاده شود ظریف بار به محض آگاهی از موضوع، خود را متعهد به پیگیری و برخورد با راننده یا نیرو خاطی در حدود قرارداد منعقده با آن­ها، یا مشتری خاطی می­داند.
۶-۴- ظریف بار تمام تلاش خود را برای استمرار در ارائه خدمات انجام می­دهد؛ اما در صورت وقوع شرایط فورس ماژور تعهدات ظریف بار نسبت به کاربران تا زمان رفع این شرایط به حالت معلق می ماند. منظور از فورس ماژور اتفاقاتی با منشا خارجی می‌باشد که خارج از اراده اپلیکیشن بوده و بدون پیش‌بینی محقق شده باشد؛ مانند قطع سراسری اینترنت. همچنین در مواقعی ممکن است بنا به دلایلی اپلیکیشن با مشکلاتی مانند از دسترس خارج شدن یا کندی مواجه شود که در این صورت نیز ظریف بار معاف از مسئولیت ناشی از چنین وضعیتهای غیر قابل کنترلی خواهد بود.

 1. جبران خسارات
۷-۱- مشتری می بایست پس از پایان ارائه خدمات از جانب راننده یا نیرو از قبیل پایان باربری یا اسباب کشی در مقصد، پایان عملیات خدمات نیرو و غیره از تخلیه کامل بار و اسباب یا انجام کامل خدمت و عدم ورود هرگونه خسارت یا مفقودی اطمینان حاصل نماید. به عنوان مثال از تخلیه کامل وسیله نقلیه مطمئن شود؛ چرا که به محض رفتن راننده یا نیرو، هیچ ادعایی مبنی بر خسارت به بار یا سرقت بخشی یا کل اسباب یا بار یا وسایل، مسموع نخواهد بود و ظریف بار از این بابت هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.
۷-۲- در صورتی که مشتری، با رعایت بند فوق، ادعایی مبنی بر مفقودی یا صدمه به اسباب داشته باشد علاوه بر اینکه باید موضوع را با راننده یا نیرو در میان بگذارد باید با ظریف بار نیز در میان بگذارد. ظریف بار خود را متعهد می داند تا در حدود قرارداد منعقده بین راننده یا نیرو با ظریف بار، موضوع را پیگیری و مشتری را جهت پیگیری احتمالی حقوقی راهنمایی کند.
۷-۳- اگرچه ظریف بار مسئولیتی از جهت پرداخت خسارت به مشتریان و همچنین پرداخت اجرت و دستمزد نیرو یا راننده نخواهد داشت اما با این حال در موارد ذیل، ظریف بار جهت جلب رضایت مشتری، مبلغی را با حصول شرایط مذکور پرداخت خواهد کرد؛ اما نسبت به الباقی مبلغ خسارت، مشتری می تواند با کمک پشتیبانی ظریف بار از طریق مراجع قضایی اقدامات و پیگیری های لازمه را انجام دهد:
 • چنانچه برای مشتری در حین ارائه خدمت، خسارتی از ناحیه عملکرد نیرو یا راننده رخ دهد و پس از بررسی کارشناسان ظریف بار و اثبات تقصیر راننده یا نیرو، ظریف بار با صلاح دید و ارزیابی خسارت توسط خود، نهایتاً تا سقف مبلغ ده میلیون ریال معادل یک میلیون تومان به مشتری پرداخت خواهد کرد. اطلاع موضوع خسارت به ظریف بار می بایست در حین عملیات به واحد پشتیبانی از طرف مشتری اطلاع رسانی گردد در غیر اینصورت نهایتاً تا ۴۸ ساعت بعد از پایان عملیات باربری یا اسباب کشی اعلام خسارت از طرف مشتری به واحد پشتیبانی ظریف بار مسموع خواهد بود.
 • بررسی و پرداخت خسارت از طرف ظریف بار در این قانون با توجه به شرایط مذکور در این ماده و فقط آسیب های فیزیکی و ظاهری را شامل می شود و در مقابل آسیب های فنی و پنهان و ذاتی(مثلا اعلام سوختن ال سی دی)، ظریف بار هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
۷-۴- در صورت بروز خسارت به واسطه اقدامات یا اشتباهات مشتری مانند دخالت بر نوع و یا حجم بار چینی در وسیله نقلیه، مسئولیت آن تماماً بر عهده مشتری خواهد بود. لذا پیشنهاد می شود مشتری در حین کار به توصیه های راننده یا نیرو عمل نماید.
۷-۵- در صورتی که پس از بررسی دقیق کارشناسان ظریف بار مشخص گردد کاربر با سوء نیت درصدد دریافت خسارت غیر واقعی یا ساختگی از ظریف بار بوده، ظریف بار ضمن مسدود نمودن حساب کاربری وی، نسبت به تعقیب قضایی موضوع را از طریق مراجع صالح اقدام می نماید.

 1. سایر مقررات
۸-۱- راننده و نیرو بر اساس قرارداد منعقده با ظریف بار، اجازه حمل و باربری اقلام ذیل را ندارند و در ارائه خدمات و اعلام هزینه به مشتری، این موضوع مدنظر بوده است. لذا مشتری اقرار می نماید با علم به این بند از حمل این اسباب یا بار توسط راننده یا نیرو ممانعت خواهد کرد، یا از آن­ها درخواست انجام این کار را نخواهد کرد و این وسایل را در میان کارتن ها و اسبابی که باید حمل شوند و یا در دسترس راننده یا نیروهای، نخواهد گذاشت در غیر اینصورت و در صورت بروز هرگونه اتفاقی در این زمینه من جمله ادعای مشتری مبنی بر مفقود شدن، سرقت شدن و … ظریف بار هیچ گونه مسئولیتی به عهده نخواهد داشت. اقلام مذکور عبارتند از:
 • اقلام گرانبها مانند اشیای عتیقه و ...
 • اقلام با جنس شیشه و آینه بدون محافظ و قاب یا بسته بندی مناسب؛
 • تلویزیون ال سی دی یا ال ای دی و مشابه بدون کارتن و ضربه گیر اورجینال؛
 • کالاهای حساس مانند مجسمه، تابلوی نقاشی و حیوانات.
 • وجه نقد، اسناد، چک، سفته و برات، دلار و ارز، طلا و جواهرات و ...
۸-۲- حمل هرگونه اقلام غیر قانونی و ممنوعه از قبیل مواد مخدر، مواد روان گردان، مواد فاسد شدنی و دارو، سلاح، مواد اشتعال زا و کالای قاچاق، مشروبات الکلی، و بطور حمل هرگونه اقلام و اشیای خلاف عرف و قوانین جمهوری اسلامی ایران از جانب راننده و نیرو ممنوع بوده و در صورت حمل اشیا فوق الذکر، ظریف بار هیچگونه مسئولیتی در قبال حمل اینگونه اشیاء و مبلغ پرداخت شده نخواهد داشت.
۸-۳- بابت حمل اثاثیه و بار یا ارائه سایر خدمات از مشتری هیچ مبلغی جهت بیمه دریافت نمی شود لذا نقل و انتقال اثاثیه و بار و ارائه سایر خدمات، بیمه نشده­(مشمول هیچ یک از بیمه ها نمی باشد). در صورت وقوع هرگونه خسارت به اثاثیه و بار مشتری، ظریف بار هیچگونه مسئولیتی در زمینه ی اتلاف، خسارت، سرقت و سایر حوادث نسبت به بار و اثاثیه نخواهد داشت. شایان ذکر است مشتری می تواند در حدود شرایط قراردادی شرکت­های بیمه­، اقدام به بیمه نمودن اثاثیه و بار توسط هر یک شرکت های بیمه به انتخاب خود نماید.
۸-۴- ظریف بار مختار است تا در صورت عدم درج اطلاعات صحیح توسط مشتری در حساب کاربری یا عدم همکاری با ظریف بار جهت ارائه خدمات، ایجاد اخلال در روند ارائه خدمت، عدم پرداخت به موقع هزینه ارائه خدمات، عدم همکاری با راننده یا نیرو و به طور کلی هر عملی که نقض مفاد یا روح این توافقنامه تعبیر شود، اقدام به انسداد حساب کاربری مشتری نماید.
۸-۵- عضویت در سایت یا نرم افزار ظریف بار و ایجاد حساب کاربری در آن به منزله یک قرارداد جایز بین ظریف بار و مشتری است. ظریف بار و مشتری می توانند در هر مقطع از زمان تنها به صلاحدید خود و بدون نیاز به هیچگونه دلیلی بعد از تسویه­ هزینه ها، اقدام به انسداد حساب کاربری نمایند.
۸-۶- چنانچه کاربر اقدام به ارسال درخواست تقلبی نماید (ارسال درخواست به خود یا اقوام خود و سپس اقدام به قبول درخواست نماید یا شخصی که درخواست را پذیرش نموده از اقوام و نزدیکان وی باشد) و این موضوع توسط ظریف بار محرز گردد، ظریف بار علاوه بر انسداد حساب کاربری طرفین، کلیه خسارت­های وارده به ظریف بار را از کاربران خاطی دریافت خواهد نمود و کاربر حق طرح هرگونه اعتراض یا ادعا در این خصوص را از خود سلب و ساقط نمود. همچنین ظریف بار محق خواهد بود نسبت به جریمه ی کاربران خاطی اقدام نماید و جریمه را که شامل چهار برابر تمام هزینه های درخواست ارسالی می باشد را از کاربران خاطی پیگیری و مطالبه نماید.
۸-۷- هرگونه استفاده نامتعارف از قبیل استخراج انبوه اطلاعات و محتویات ظریف بار و مخاطبان آن به صورت دستی یا از طریق سرویس های مختلف از قبیل استفاده از ربات­ها و کرالرها، افزونه ها و هر فناوری دیگری ممنوع است.
۸-۸- کاربران می بایست برای استفاده ی شخصی از نرم افزار ظریف بار استفاده کنند و باید از هرگونه استفاده ی تجاری خودداری نمایند در غیر این صورت علاوه بر مسدود شدن حساب کاربری کاربر، ظریف بار محق خواهد بود نسبت به جریمه ی کاربر اقدام نماید.
۸-۹- در مواقع خاص و در صورت بروز برخی مشکلات فنی و حسابداری ممکن است اختلالی در کیف پول کاربر راننده یا مشتری ایجاد شود که نتیجه آن این است که مبلغ بیشتر یا کمتر از مبلغ واقعی موجودی کیف پول کاربر نمایش داده شود و یا مبلغی که باید از کیف پول کاربر راننده یا مشتری بعد از انجام عملیات به عنوان کارمزد ظریف بار یا دستمزد راننده کسر شود انجام نشود، در این صورت ظریف بار این اختیار را دارد که این مبلغ را به حالت اولیه برگرداند و این استاندارد سازی از طریق ارسال پیامک به کاربران اطلاع رسانی خواهد شد.
۸-۱۰- برای حمل اسباب منزل (در ایام خاص مثل عید نوروز یا ...) و یا ارسال هرگونه بار که نیاز به اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح دارد(نخاله، دارو و …) ، لازم است مجوز حمل آن به کاربر راننده ارائه گردد و وضعیت خاص مرسوله در سامانه درج گردد(یا به پشتیبانی اطلاع داده شود) و باید یک نفر از طرف کاربر مشتری همراه راننده برای حمل بار به مقصد حضور داشته باشد. همچنین چنانچه به واسطه همراه نبودن فاکتور یا مجوزهای لازم جهت حمل بار، وسیله نقلیه کاربر راننده توقیف گردد و یا مشکلی از نظر قانونی برای کاربر راننده رخ دهد، کاربر مشتری مسئول می باشد و موظف است خسارات وارده به کاربر راننده و ظریف بار را جبران نماید. بدیهی است در این صورت ظریف بار و یا کاربر راننده هیچگونه مسئولیتی نسبت به مرسوله/بار یا اسباب منزل و حمل آن ندارند.
۸-۱۱- سفارشات بدون نیرو: کاربر مشتری باید توجه نماید که بارگیری یا تخلیه بار در این نوع سفارشات از وظایف کاربر راننده نمی باشد و کاربر راننده خدمات بارگیری و تخلیه بار ارائه نمی نماید، لازم به ذکر است کاربر راننده در این نوع سفارشات وظیفه طناب پیچ کردن بار را بر عهده دارد. همچنین کاربر راننده اجازه ورود به پارکینگ مجتمع های مسکونی و یا اداری/ تجاری را ندارد. چنانچه کاربر راننده بنا به درخواست کاربر مشتری یا گیرنده در مقصد، وسیله نقلیه خود را جهت بارگیری یا تخلیه بار به پارکینگ کاربر مشتری یا گیرنده در مقصد منتقل نماید، ظریف بار هیچگونه مسئولیتی نسبت به عواقب ورود وسیله نقلیه کاربر راننده به پارکینگ و بروز هرگونه خسارت و یا ارتکاب جرم توسط کاربر راننده ندارد و هرگونه توافقی بین کاربر مشتری و کاربر راننده در این زمینه به عهده طرفین بوده و این توافق فی مابین توافق کنندگان معتبر می باشد و ظریف بار هیچگونه مسئولیتی ندارد.
۸-۱۲-کاربران(مشتری و راننده) می‌پذیرند که شرکت ممکن است از ارسال پیامک، واتس اپ، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی با آنها استفاده کند. کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود، اما با انصراف از دریافت این پیام‌ها مشکلات احتمالی در استفاده از خدمات ظریف بار را می‌پذیرند و ممکن است اطلاعات مقتضی را به موقع دریافت نکنند.
۸-۱۳- ظریف بار به هر دلیلی به این نتیجه برسد که حضور هر یک از کاربران اعم از راننده یا مشتری می تواند امنیت و آرامش کسب و کار و یا دیگر کاربران را در معرض تهدید قرار دهد، طبق صلاحدید خود مجاز به مسدود کردن حساب کاربر مذکور یا عدم اجازه استفاده از خدمات به صورت موقتی یا دائم است. اگر کاربران تعهدات این شرایط و قوانین را رعایت نکنند یا دسترسی آنها به خدمات ظریف بار خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، شرکت حق حذف دسترسی کاربر مذکور را به خدمات ظریف بار دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.

 1. حریم خصوصی
۹-۱-اطلاعاتی که شما مستقیما در ظریف بار ثبت می‌کنید: بخشی از اطلاعاتی که ظریف بار ذخیره می‌کند اطلاعاتی است که شما به صورت مستقیم در فرآیند ثبت نام، ارسال درخواست سفر، تماس با مرکز تماس و یا روش‌های مشابه در سامانه ثبت می‌کنید. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن همراه، شماره تلفن ثابت، آدرس، آدرس پست الکترونیکی و اطلاعاتی از این دست می‌باشد.
۹-۲- اطلاعاتی که در نتیجه استفاده شما از سرویس ذخیره می‌شود: علاوه بر اطلاعاتی که شما به صورت مستقیم در سامانه ثبت می‌کنید، برخی از اطلاعاتی که در نتیجه ی استفاده ی شما از سرویس تولید می‌شود نیز در ظریف بار ذخیره خواهد شد. این اطلاعات در زیر شرح داده شده‌اند:
- اطلاعات مکانی: هنگامی که شما از سرویس ظریف بار استفاده می‌کنید موقعیت مکانی مبدا، مسیر طی شده، موقعیت مکانی مقصد شما و همچنین بازه ی زمانی آغاز و پایان سفر، ذخیره می‌شود. لازم به یادآوری است در طول سفر از طریق برنامه راننده در فاصله‌های زمانی مشخص موقعیت مکانی خودرو ثبت می‌شود
- تراکنش‌های مالی: هنگامی که شما اعتبار حساب کاربری خود در ظریف بار را از طریق کارت‌های بانکی افزایش می‌دهید، شماره ی تراکنش و پیگیری بانکی در ظریف بار ثبت می‌شود. لازم به ذکر است، با توجه به اینکه تمامی تراکنش‌های مالی از طریق سامانه‌های بانکی صورت می‌گیرد، ظریف بار در فرآیند انتقال وجه و یا افزایش اعتبار از طریق کارت‌های بانکی هیچ‌گونه دسترسی به اطلاعات کارت بانکی شما ندارد.
۹-۳- نحوه استفاده از اطلاعات: اطلاعاتی که در ظریف بار ذخیره می‌شود در موارد زیر ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد و استفاده ی کاربر راننده یا مشتری از سرویس ظریف بار به منزله ی قبول و اعطای اختیار به ظریف بار جهت استفاده و بهره‌برداری از اطلاعات فوق الاشعار به شرح زیر می‌باشد:
 • ارائه، نگهداری و بهبود کیفیت خدمات؛
 • برقراری ارتباط بین راننده و مشتری جهت تسهیل فرآیند سفر؛ به طور مثال راننده می‌تواند از شماره تلفن همراه مشتری برای پیدا کردن مکان دقیق محل بارگیری استفاده کند؛
 • ارتباط ظریف بار با مشتری جهت اطلاع‌رسانی، کنترل کیفی، بررسی شکایات و غیره؛
 • شخصی‌سازی سرویس برای هر کاربر شامل ارائه پیشنهادهای ویژه به هر کاربر؛
 • بدیهی است مسئولیت حفظ و نگهداری از تمامی اطلاعات فوق الاشعار برعهده ظریف بار می باشد؛ شرکت متعهد می‌گردد، داده‌ها و اطلاعات کاربران مشتری را به اشخاص ثالث اعم از حقیقی و یا حقوقی با مقاصد تجاری و غیرتجاری خارج از حیطه خدمات فوق‌الذکر، بدون کسب رضایت صاحبان آن افشا ننماید. صرفاً در صورتی که طبق درخواست و یا صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، اطلاعات کاربر راننده و یا مشتری - اعم از اینکه به صورت مستقیم از سوی ایشان و یا به صورت خودکار جمع آوری و ضبط شده باشد - مطالبه شود، ظریف بار موظف به ارائه ی اطلاعات درخواستی به مراجع مذکور خواهد بود.

۹-۴- کاربران متعهد می‌شوند پس از اتمام استفاده از خدمات ارائه شده در اپلیکیشن، از اطلاعاتی که در نتیجه ی استفاده از خدمات ظریف بار کسب کرده‌اند، هیچ‌گونه استفاده‌ای نکنند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات کاربران در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوه ی دیگر مغایر با قوانین ظریف بار است. همچنین کاربران متعهد می‌شوند در طول زمان استفاده از خدمات و اپلیکیشن ظریف بار، فقط در شرایط ضروری و به میزان مورد نیاز از اطلاعاتی که از کاربران ارائه شده است، استفاده کنند. استفاده ی کاربران از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. در هر صورت اطلاعات مذکور به صورت امانت در اختیار کاربران قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات مذکور، ظریف بار و شخص ذینفع مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری موضوع خواهد بود.
۹-۵- کاربران می‌پذیرند و اعلام می‌کنند که متن حریم خصوصی ظریف بار را مطالعه کرده و مورد قبول ایشان است.
۹-۶- ظریف بار ممکن است در شرایطی به کاربران اجازه دهند که در وب سایت، نرم‌افزار موبایل، شبکه‌های اجتماعی و یا سایر بخش‌های این سامانه، عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت این مطالب همچنان متعلق به کاربران خواهد بود. اما با ثبت آن‌ها در خدمات‌ مرتبط به ظریف بار، کاربران این حق را به ظریف بار می‌دهند که اطلاعاتی را که از حالت محرمانه خارج شده است، منتشر کنند و یا به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر منتقل کنند.

 1. مالکیت حقوق فکری
۱۰-۱- مالکیت حقوق فکری سایت و نرم افزار ظریف بار که عبارت است از نام نرم افزار، علامت تجاری، نام دامنه سایت، کدهای منبع سایت و نرم افزار ظریف بار (سورس کد) متعلق به ظریف بار است. استفاده از سایت و نرم افزار ظریف بار، هیچ حقی نسبت به حقوق فکری مذکور در این بند برای کاربر ایجاد نخواهد کرد.
۱۰-۲- کاربر بدون اخذ موافقت مکتوب ظریف بار، نمی توانند سایت و نرم افزار ظریف بار را مشابه سازی کند یا اینکه تمام یا بخشی از آن را درون سایت یا نرم افزار دیگری مورد استفاده قرار دهد.
۱۰-۳- کاربران مجاز به استفاده از خدمات نرم‌افزارهای ظریف بار جز در شرایط مقرر در این قرارداد نیستند و حق اجاره، فروش و به‌طور کلی انتقال نرم‌افزارهای ظریف بار و حقوق ناشی از آن را نخواهد داشت.
۱۰-۴- کاربر مشتری حق هیچگونه استفاده و دسترسی غیر مجاز به پلتفرم شرکت، نظیر استفاده از ربات، تلاش در جهت مهندسی معکوس، استخراج کد منبع، خواندن صفحه نمایش(Screen Scraping)، روش هایی مثل اسپایدرینگ (Spidering)، دیتابیس اسکریپینگ (Database Scraping)، وارد کردن کرم، ویروس، کنسل بات (Cancel Bot)، اسب تروآ (Trojan Horse)، جمع آوری اطلاعات شرکت، یا کاربران، تلاش برای وقفه یا اختلال در عملکرد پلتفرم شرکت نظیر ایجاد بار روی سرور ها یا ارسال انبوه پیام های ناخواسته(Flooding) را ندارد و در صورت عدم رعایت این موارد، شرکت مجاز به دریافت هرگونه خسارت مادی و معنوی از طریق مراجع ذیصلاح خواهد بود.

 1. تغییر در قوانین و مقررات ظریف بار
۱۱-۱- ممکن است در طول زمان بسته به صلاحدید ظریف بار، مقررات این صفحه نیز دستخوش تغییراتی شود که در این صورت، مقررات جدید جایگزین این مقررات خواهد شد.
۱۱-۲- مشتری متعهد می­­شود قبل از هر بار استفاده از خدمات ظریف بار به صفحه قوانین و مقررات مراجعه نموده و آن را مطالعه نماید تا از هرگونه تغییرات در مفاد آن، آگاه گردد. ثبت درخواست در ظریف بار به منزله پذیرش تغییرات احتمالی قوانین و مقررات ظریف بار است. بنابراین، مشتری با عضویت در سایت و نرم افزار ظریف بار، نسبت به مقررات جاری و تغییرات آتی آن متعهد بوده و این تعهد، جزء لاینفک قرارداد استفاده از خدمات ظریف بار خواهد بود.

 1. حل اختلاف
۱۲-۱- بر روابط کاربر و ظریف بار، قانون جمهوری اسلامی ایران حاکم خواهد بود و در صورت بروز هرگونه اختلاف در تغییر، تفسیر و اجرای مفاد این سند یا اختلاف بین مشتری و راننده یا نیرو، موضوع به صورت مسالمت آمیز بین طرفین مطرح و مورد رسیدگی قرارداد می­گیرد.
۱۲-۲- در صورت عدم حصول نتیجه از طریق مذاکرات مسالمت آمیز طرفین:
 • اختلاف بین ظریف بار و مشتری، توسط مراجع صالح قضایی رسیدگی خواهد شد.
 • اختلاف بین مشتری و راننده یا نیرو، از طریق داوری ظریف بار رسیدگی و حل و فصل خواهد شد.
 1. تماس با ما
کاربران می تواند در صورت وجود هرگونه ابهام یا سوال در خصوص قوانین و مقررات، موضوع را با ظریف بار در میان بگذارد.
شماره تماس: ۰۲۱۷۱۴۰۰۶۹۸
نشانی پست الکترونیک: info@barbaritehran.net

 1. توافقات نهایی
۱۴-۱- کاربران مشتری تصدیق می‌نمایند که « شرایط و قوانین استفاده از خدمات ظریف بار» را به‌طور کامل مطالعه نموده، از مفاد و شرایط آن آگاهی کامل داشته و نسبت به اعمال تمامی این شرایط رضایت دارند و نسبت به مفاد آن ملتزم می‌باشند. همچنین تأیید می کنند که آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که کاربر در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید وی بوده و تمام مکاتبات و پاسخ‌های ظریف بار از طریق آنها صورت می‌گیرد.
۱۴-۲- در مواردی که متن حاضر، صراحتاً یا ضمناً حاوی حکمی نباشد، مراتب تابع عرف رایج در این صنعت می‌باشد.