ایسنا/خراسان رضوی رئیس اتحادیه حمل‌ونقل درون‌شهری مشهد در توضیح معضلات این صنف گفت: مشکل اصلی اتحادیه حمل‌ و نقل درون‌شهری، واحدهای غیر مجازی هستند که اکثرا توسط سایت‌هایی مانند دیوار و شیپور تشکیل شده و هیچگونه ضابطه خاصی ندارند که این موضوع موجب می‌شود بی‌نظمی‌هایی در این صنف ایجاد شود.

خلیل دانش‌عدالت در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص تاثیر کرونا بر صنف حمل‌ و نقل درون‌شهری اظهار ‌کرد: کرونا باعث شد که امسال جابه‌جایی به نصف کاهش پیدا کند.

مستاجران سعی کردند برای یک سال دیگر جای خود را تمدید کنند که این موجب شد کار به 50 درصد کاهش پیدا کند.

وی افزود: هر ماشین اعم از کامیون یا وانت پس از پایان کار توسط متصدی واحد ضدعفونی می‌شود و در طول روز کارگران باید از دستکش و مواد ضد عفونی استفاده کنند که این کار، بار مالی بیش‌تری دارد.

دانش‌عدالت گفت: معمولا افرادی که اقدام به جابه‌جایی کالای قاچاق می‌کنند، از ماشین‌های واحدهای مجاز استفاده نکرده و از سایت‌هایی مانند دیوار و شیپور که به ‌نوعی باعث بر هم ‌خوردن نظم در صنف حمل‌ و نقل درون‌شهری شده‌اند، استفاده می‌کنند، بنابراین موضوع قاچاق در واحدهای تحت پوشش اتحادیه تقریبا صفر است.

رئیس اتحادیه حمل‌ و نقل درون‌شهری مشهد بیان ‌کرد: افرادی بدون توجه به اینکه بستن بار روی ماشین شخصی خلاف قانون است، این کار را انجام می‌دهند تا از ماشین‌های حمل ‌و نقل مانند وانت و کامیون برای این کار استفاده نکنند اما به ‌دلیل اینکه تجملات در زندگی ایرانیان افزایش یافته، باز هم غالب افراد مجبور به استفاده از ماشین‌های حمل‌ و نقل هستند.

وی در خصوص تخلفات انجام شده در این صنف عنوان کرد: در صنف حمل‌ و نقل درون‌شهری تخلف خاصی صورت نمی‌گیرد، زیرا سرویس‌های ما از دو بخش ماشین و کارگری تشکیل می‌شود که بخش اول توسط کمیسیون نظارت تعیین شده و انجام می‌گیرد و در بخش دوم به دلیل اینکه متاسفانه نرخ مشخصی وجود ندارد، گاهی چالش‌هایی ایجاد می‌شود که غالبا توسط اتحادیه و متصدی واحد صنفی حل و فصل شده و تنها تعداد بسیار اندکی به مرجع قضایی ارجاع داده می‌شود.

دانش‌عدالت با اشاره به معضلات این صنف تصریح کرد: مشکل اصلی اتحادیه حمل‌ و نقل درون‌شهری، واحدهای غیر مجازی هستند که اکثرا توسط سایت‌هایی مانند دیوار و شیپور تشکیل شده و هیچ‌گونه ضابطه خاصی ندارند که این موضوع موجب می‌شود بی‌نظمی‌هایی در این صنف ایجاد شود.

رئیس اتحادیه حمل ‌و نقل درون‌شهری مشهد خاطرنشان ‌کرد: خواسته ما از دولت این است با توجه به اینکه درآمد ما براساس نرخ مصوب بوده، تسهیلاتی از قبیل بنزین، سهمیه گازوئیل و لوازم یدکی، تامین لاستیک و… به این صنف داده ‌شود و فکری به حال سایت‌هایی که باعث فعالیت واحدهای غیر مجاز حمل ‌و نقل می‌شوند، کنند که فعالیت این واحدها نه تنها صنف ما را نابود کرده، بلکه دزدی و چپاول اموال مردم توسط این افراد نیز دردسرهایی برای شهروندان ایجاد کرده ‌است.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.