اگر مسافر جاده‌ها هستید این هشدار پلیس راهور را جدی بگیرید

ایسنا نوشت: رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بازگشایی جاده چالوس و آزادراه تهران شمال خبر داد و تاکید کرد که پلیس از تردد خودروهای فاقد زنجیرچرخ در جاده‌های برفگیر جلوگیری خواهد کرد.

سرهنگ احمد شیرانی با اشاره به انسداد جاده چالوس و آزادراه تهران – شمال که شب گذشته درپی بارش سنگین برف انجام شد، گفت:‌ با تلاش عوامل پلیس راه و راهداری این دو مسیر از صبح امروز بازگشایی شده و تردد در آنها در حال انجام است.

وی با بیان اینکه لازم است که رانندگان برای تردد از جاده‌های کوهستانی حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند، افزود: در این شرایط پلیس از تردد خودروهای فاقد زنجیر چرخ در این جاده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا تصریح کرد:‌ هشدار پلیس به رانندگان و مسافران این است که از انجام سفرهای غیرضروری پرهیر کنند و اگر به هر دلیل قصد انجام سفر را دارند، حتما تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند، در جاده‌های برفگیر حتما از زنجیر چرخ استفاده کنند و از سالم بودن وسایل گرمایشی و ایمنی وسیله نقلیه خود مطمئن شوند.

شیرانی ادامه داد:‌ همچین رانندگان باید با سرعت مطمئنه رانندگی کرده و با توجه به لغزندگی جاده و برودت هوا که منجر به یخ زدگی جاده‌ها نیز می‌شود، حتما فاصله طولی مناسب را رعایت کنند. لازم است چند وعده غذا و لباس گرم نیز در خودرو به همراه داشته باشند.

وی با اعلام شماره تلفن ۱۲۰ از رانندگان خواست که قبل از حرکت و آغاز سفر از طریق تماس با این سامانه از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور مطلع شوند.

47231

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.